Обґрунтування підвищення тарифів на централізоване водопостачання

Опубліковано: Понеділок, 20 березня 2023

Середні витрати домогосподарств на воду після запланованого на 2023 рік підвищення тарифів збільшаться.

Необхідність перегляду тарифів зумовлена постійною зміною вартості складових, які впливають на собівартість послуг з централізованого водопостачання.

Тобто, якщо змінились ціни на електричну енергію, податки, паливо-мастильні матеріали тощо, відповідно виникає необхідність у перегляді тарифів на централізоване водопостачання з урахуванням актуальних цін складових собівартості цих послуг.

                    

Крім того, необхідно звернути увагу на те, що в тарифах на централізоване водопостачання ліцензіатів включається інвестиційна складова, розмір якої залежить від заходів, визначених схваленою інвестиційною програмою на відповідний рік

 

За період 2022-2023рр. змінилась ціна на такі витрати:

на електроенергію – у середньому зросла на 21%;

на податки – на 14 %

на паливо-мастильні матеріали зросла вдвічі.

Якщо тарифи на централізоване водопостачання не будуть покривати економічно обґрунтовані витрати собівартості цих послуг, наслідки можуть бути негативними.

Погіршиться стан розрахунків підприємства за електричну енергію, виникатиме заборгованість, що негативно буде впливати на енергетичну галузь.

 

Також підвищується рівень зношеності мереж та обладнання, збільшується кількість аварійних ситуацій та час на відновлення роботи систем водопостачання.

 

До того ж, це спричинить відтік кваліфікованих кадрів на підприємствах через неналежний рівень заробітної плати.

Перегляди: 113